Rukavice na motorku

Další součástí oblečení jsou motorkářské rukavice. Ty se vyrábějí v mnoha různých variacích a často je dobré mít rukavice na motorku dvoje až troje, podle způsobu ježdění. Univerzál pro všechno prostě neexistuje. Kožené rukavice jsou vyrobeny poslední dobou čím dál častěji z populární kozí kůže, neboli kozniky. Její výhoda spočívá v příjemné měkkosti a přitom pořád relativně velké pevnosti při tenčí vrstvě. Hovězí kůže se samozřejmě používá také a někdy je použitá i klokaní kůže.

 

Bezprstové rukavice

Bezprstové rukavice používají jezdci na chopperech, kteří často jezdí i v celých rukavicích, ovšem jednoduchých, kožených, často se zdobením výšivkou nebo cvoky a třásněmi, přitom lehkých, bez podšívky. Sportovní rukavice jsou opatřeny spoustou chráničů, které jsou často z karbonu nebo polykarbonátu, často je na nich použita i klokaní nebo kozí kůže, jako podšívka bývá zpevnění kevlarem nebo tkaninami s podobnými vlastnostmi. Bývají přesto lehké, často s větráním.

Někde mezi těmito dvěma druhy stojí turistické rukavice na motorku, které bývají jak kožené, tak textilní, případně jsou z kombinace obou těchto materiálů. Protektory bývají jak tvrdé (carbon, polykarbonáty, ABS plasty) tak i měkké - molitanové nebo pěnové. Verze s klimamembránou není vhodná pro horké dny, protože membrána sama o sobě rukavice lehce zateplí. Často je pak použita i další izolace a tyto rukavice se pak hodí i do hodně chladného počasí.

 

Motokrosové rukavice

Motokrosové rukavice jsou hodně lehké jen s minimem chráničů, které jsou z gumy, molitanu nebo pěny, často mívají na dlani silikonovou výstelku pro změkčení, a protiskluzovou úpravu.

Vyrábějí se i moto rukavice, které kříží styly. MX rukavice, osazené tvrdými plastovými nebo karbonovými chrániči, se používají na tvrdších površích nebo v supermotu, ale stejně tak našly uplatnění i při jízdě ve městě, na skútru nebo na kratších trasách na velkých motocyklech.